• Samorząd uczniowski w roku szkolnym 2023/2024

Sekretarki: Marcelina O. klasa 7 i Wiktoria Cz. klasa 8

Opiekunki samorządu: Justyna Kusiak, Katarzyna Kachniarz

• Zrozumieć autyzm

• Kwiecień poświęcony był w naszej szkole tematowi autyzmu wśród dzieci i młodzieży. W klasach odbywały się pogadanki i warsztaty tematyczne, w holu głównym szkoły można było zapoznać się z gazetką informacyjną przygotowaną przez Samorząd Uczniowski oraz podziwiać galerię prac plastycznych wykonanych przez uczniów.

Na konkurs plastyczny zorganizowany przez SU wpłynęło ponad 20 prac.  Oto wyniki konkursu:

• w kategorii dzieci młodszych:

I miejsce Amelia z klasy 2

II miejsce Julia z klasy 1

• w kategorii dzieci starszych:

I miejsce Hubert z klasy 6

II miejsce Milena z klasy 6

II miejsce Milena z klasy 7

Dodatkowo przyznano aż 6 wyróżnień, gdyż poziom prac był naprawdę wysoki.

• Zielony dzień bez plecaka

• 21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Dzień ten potocznie zwany świętem wszystkich wagarowiczów uczniowie i nauczyciele postanowili podkreślić zielonym ubiorem.

Oprócz tego wszyscy uczniowie zostali zaproszeni przez Samorząd Uczniowski do zabawy, aby w tym dniu zamiast tradycyjnego tornistra zapakować swoje przybory szkolne w coś zupełnie innego i nietypowego. Trzeba przyznać, że i w tym roku pomysłowość uczniów nie zawiodła. Oprócz podróżnych walizek, można było na korytarzach zobaczyć pomysłowe skrzynki, pudełka, worki, szuflady, oponę, kask czy nawet... wanienkę dziecięcą ;) Wybór pierwszego miejsca był bardzo trudny, dlatego też jury postanowiło nagrodzić 10 najbardziej kreatywnych uczniów.

Akcja Zielony Dzień bez Pecaka miała pokazać uczniom, że nie tylko wagarami można uczcić pierwszy dzień wiosny. Było radośnie i baardzo zielono ;) A najbardziej zieloną klasą zostały ex aequo klasa 4 i 5.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

• Witamy zimę

• HO HO HO...

• Dnia 6 grudnia do naszej szkoły przyjechał Mikołaj. Wszystkie dzieci począwszy od tych najmłodszych do najstarszych z niecierpliwością oczekiwały na odwiedziny. Radości nie było końca, kiedy to dodatkowo otrzymały kolorowy prezent.

• Bajkowo i kolorowo

• 7 listopada zrobiło się w naszej szkole bardzo kolorowo, a to z powodu inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, który zorganizował dla całej społeczności szkolnej Dzień Postaci z Bajek.

Dzieci, młodzież ale i dorośli mogli w tym dniu przebrać się za bajkową postać. W ramach świętowania odbyły się konkursy wiedzy, plastyczny i klasowa "Jaka to bajkowa melodia?". Zwycięzcy nagrodzeni zostali słodyczami i bajkowymi nagrodami. Na szkolnym korytarzu powstała galeria prac plastycznych stworzona przez dzieci. Było radośnie i kolorowo. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego odwiedziły dzieci w przedszkolu, którym czytały bajki. Wszyscy są zgodni, że bajkowe święto trzeba powtórzyć w kolejnym roku.